НОВИНА
Ивайло Петров: „Време е нашето поколение да поеме отговорността за бъдещето на Плевен!“
25.10.2019вайло Петров е млад плевенски бизнесмен. Собственик е на фирми, които предлагат медицински транспорт, домашни ремонти и транспортни услуги. Роден е на 7 януари 1985 година в Плевен, семеен, с две деца. Завършил е професионален бакалавър по електро-медицинска техника в Технически университет – София. Фирмата му за медицински транспорт предлага професионално, бързо и качествено превозване на болни и пострадали пациенти. На предстоящите местни избори Ивайло Петров се явява като кандидат за общински съветник от листата на Български демократичен център. За него може да гласувате с номер 5 и преференция 107 в бюлетината за общински съветници.
Г-н Петров, защо искате да станете общински съветник?
„Смятам, че Плевен има нужда от млади и независими хора, които да влязат в състава на местното управление. Като човек, който се занимава с частен бизнес, виждам колко неща могат да се направят за града. Може да се работи за екологията, за развитие на спорта, за подобряване на благосъстоянието на жителите.“
Как виждате Вие нещата?
„Относно екологията, ще настояваме да се поставят филтри на заводите, които не са много в града, но замърсяват въздуха. В Плевен е пълно с нерегламентирани сметища, за които се знае, но не се прави нищо, а виновници разбира се няма. Замърсяването на въздуха през есенно-зимният период може да се намали, като се приканят повече хора да преминат на отопление на ток, парно или газификация, защото е екологично по-чисто. Да това е скъпо, а хората са бедни. За това ще работя и за разработване на проекти, с които да се газифицират безвъзмездно битови сгради в Плевен. Друго, което ще подобри качеството на въздуха в града е редовното почистване и измиване на улиците. Всички знаем, след зимата и подобряване на времето, че до лятото дишаме прахоляка, който се е образувал от пясъка и препаратите, с които са третирани улиците при снеговалеж. Това трябва да се промени.“
Като млад човек, какво бихте направили, за да останат младите хора в Плевен?
„Аз съм бизнесмен и работодател и мога да заявя, че едно от водещите неща, за да останат младите в Плевен и България, е да се повишат заплатите им. Важна е и сигурността им в утрешния ден, а не да се чудят, дали фирмата, в която работят ще фалира, и те може да останат безработни и на помощи от Бюрото по труда. През последните години се чу за работни срещи с не един или двама инвеститори, които проучваха града ни и пазара. Колко от тях предпочетоха Плевен за град, в който могат да разположат бизнеса си? Хората не са глупави и преценяват, свършено ли е нещо за тях през изминалите години или не. Нека всички да се обединим и да възвърнем на Плевен славата на град с развита икономика.“
Трудовите възнаграждения са важни хората да останат в Плевен. Как стоят нещата с кадрите, които ще са необходими при разкриване на бъдещи работни места?
„За това има обучителни програми, има доста центрове за квалификация и преквалификация. Важно е в града инвеститорите да имат разбиране от страна на община и местна власт, за да останат и реализират проекти. Всичко е отборна игра. Важно е и да се мисли за бъдещето. Ще дам пример с АЕЦ „Белене“. В града съществува гимназия, която е готова да подготвя кадри, които след това да се реализират в централата. Тя е важна, защото би дала доста работни места не само на жителите на Плевен, но и в цялата област.“
От къде дойде идеята за мотото на кампанията ви „Време е нашето поколение да поеме отговорността за бъдещето на Плевен“?
„Острата нужда от промяна и вливане на свежа кръв в града. Нужно е младите хора в Плевен да бъдат чути, а техните проблеми да излязат на дневен ред. Не може в 21 век майки с колички да се придвижват по улицата наравно с автомобилите, защото тротоарът е разбит и неизползваем. Не може млади хора години на ред да вливат пари в образование и квалификация, а да нямат място за реализация. Градът освен с подобряване на икономика си, е нужно и да помисли за социалните аспекти. В Плевен има 1-2 кина и това е. 1-2 басейна, игрища и стадион пред полуразпад. Младите няма с какво да се забавляват, липсват им спортни площадки, липсва им адекватна среда. Имам в предвид и факта, че често от „няма какво да правя“ , доста младежи посягат към дрогата, а това обрича поколението, което идва след нас. Важно е да има адекватна местна власт, която да има план за работа и бъдещето на Плевен.“