НОВИНА
Румен Радев: „Официално снемам доверие от правителството“
04.02.2020
„Официално снемам доверие от правителството“, заяви президентът Румен Радев на пресконференция, пише dnews.bg. „Това правителство и управление води до разпад на държавността. Трябва да се сложи край на всичко това“, посочи държавният глава.
„От три години призовавам правителството да работи ефективно в интерес на българските граждани. Не го правя като политически опонент, а като държавен глава“, посочи Румен Радев и допълни, че това обаче не се случва.
„В България има парализа на цели системи и институции“, смята Президентът. Той дори упрекна кабинета, че прокарва тихомълком реформа на Валутния борд, а бедността и неравенството се задълбочават.
„Търгува се дори с национален суверенитет, в името на личното политическо оцеляване.“
Сходни новини
2
4
2
4
1
2
3
4
