some text


НОВИНА

Само за три дни в Монтанско: 12 души с COVID-19 са починали

14.12.2020
 Само за три дни в Монтанско: 12 души с COVID-19 са починали

Автор: ebulgaria.bg

За 11.12.2020 г. на територията на област Монтана има установени 47 нови случая с потвърдена COVID-19 инфекция. За 12.12.2020 г. на територията на област Монтана има установени 17 нови случая с потвърдена COVID-19 инфекция, които са поставени под 14-дневна домашна изолация.

За 13.12.2020 г. на територията на област Монтана има установени 11 нови случаи на COVID-19 инфекция, както следва:

6 лица, които са хоспитализирани; 5 лица поставени под 14-дневна домашна изолация, съобщиха от РЗИ.

За периода 11.12 – 13.12.2020 г. са починали 12 лица с потвърдена COVID-19 инфекция.

Към 14.12.2020 г. общо 685 лица са с активна COVID-19 инфекция в област Монтана, както следва:

112 хоспитализирани лица (30 лица в МБАЛ „Св. Н. Чудотворец“ гр. Лом, 41 лица в МБАЛ „Д-р Ст. Илиев“ гр. Монтана, 5 лица в МБАЛ- Берковица, 22 лица в МБАЛ Сити Клиник – Свети Георги ЕООД, гр. Монтана, 1 лице в „УМБАЛ – Александровска“ ЕАД, гр. София, 1 лице в УНИВЕРСИТЕТСКА І МБАЛ СОФИЯ СВ. ЙОАН КРЪСТИТЕЛ ЕАД, 2 лица в „МБАЛ „Свети Иван Рилски“ – Козлодуй“ ЕООД, гр. Козлодуй, 1 лице във Военно медицинска академия МБАЛ София, 2 лица в МБАЛ „Национална кардиологична болница“ ЕАД, гр. София, 1 лице в МИ МВР СОФИЯ, 1 лице в „Първа частна МБАЛ – Враца“ ЕООД, гр. Враца, 2 лица в „МБАЛ – Христо Ботев“ АД, гр. Враца, 1 лице в „Специализирана болница за активно лечение на пневмо-фтизиатрични заболявания – Враца“ ЕООД, гр. Враца и 2 лица в МБАЛ по неврология и психиатрия „Св. Наум“ гр. София).


Сходни новини